Najnowszy

Darmowe szkolenia dla organizacji niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za udział w ot

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla organizacji niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że organizacje społeczne i charytatywne realizują często interesujące projekty i zatrudniają do nich pełnych energii działaczy, to odczuwają brak eksperckiego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na szkolenia zwykle nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na bezpłatne kursy z wybranych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres [email protected] 

Rejestrować się mogą działające oficjalnie jednostki, jak i pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia muszą zapewnić miejsce realizacji szkolenia – np. zaprzyjaźniony hotel czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

kierowanie zespołem działaczy społecznych – kompetencje lidera

komunikacja w organizacji

kreatywność w trzecim sektorze

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można zawsze. Jednak trenerzy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc i uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – komentuje Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy projekty staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w tych niewielkich lokalnych instytucjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: